GIMNAZIJOJE MINĖTA EUROPOS KALBŲ DIENA

GIMNAZIJOJE MINĖTA EUROPOS KALBŲ DIENA

kalbu-d4    kalbu-d2    kalbu-d3

      Rugsėjo 26 d. gimnazijoje minėta Europos kalbų diena. Buvo organizuojamos netradicinės pamokos ir kitos įdomios veiklos. Mokiniams teko vertėjauti, kurti mizanscenas kuriant polilogus, diskutuoti, kodėl verta mokytis kitų kalbų, ieškoti garsių žmonių citatų apie kalbos reikšmę ir tas citatas paaiškinti, kurti šūkius, kurie ragintų kuo aktyviau mokytis kalbų. Buvo akcentuojama ne tik kurios nors valstybės kalba, bet ir tos šalies kultūra, papročiai, menas. Be to, kiekvienas mokinys galėjo apmąstyti savo kalbų mokymosi kelią: kada ir kaip pradėjo mokytis pirmosios ar antrosios  užsienio kalbos, kaip sekasi mokytis valstybinės kalbos, aptarti savo lūkesčius.

      Gimnazijos erdvės pasipuošė mokinių sukurtais plakatais, stende atsirado šūkių ir sentencijų, nuotraukose buvo užfiksuoti pamokų momentai. Pirmojo aukšto laiptų aikštelę papuošė sveikinimosi frazėmis įvairiomis Europos kalbomis, pradinukai noriai demonstravo sukurtus plakatus, kuriuose užrašė dažniausias susipažinimo intencijas. Stende buvo demonstruojamos nuotraukos, kuriose užfiksuoti mokinių paieškos rezultatai žodžius ,,darbas” ir ,,viltis” verčiant į Europoje populiarias kalbas. Kai kurie mokiniai akcentavo, kad Europoje gausu atvykėlių iš Japonijos ar Azijos šalių, todėl minėtus žodžius pasistengė užrašyti figūriniais rašto ženklais –  hieroglifais.

     Šiais metais gimnazijoje minėta Europos kalbų diena buvo puiki galimybė atverti kelius kitai kalbai, naujai šaliai pažinti ir plėsti savo interesų ratą.