LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖS KALEIDOSKOPAS

LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖS KALEIDOSKOPAS

    Litewski1       litewski2        litewski3                       

     Lietuvių kalbos savaitės konkursai,  renginiai, pamokos, viktorinos jau baigėsi, todėl pats metas apžvelgti, kas vyko gimnazijoje per tas dienas.

     Lietuvių kalbos mokytojos, pasitarusios su mokiniais, pasiūlė savaitės renginius skirti  Vietovardžių ir rašytojo Vaižganto  metams paminėti, o taip pat dalį savaitės pamokų susieti su etnokultūros temomis. Beveik visų klasių mokiniai gamino Užgavėnių personažų kaukes ir sukaupė informacijos apie Užgavėnių tradicijas įvairiose Lietuvos vietovėse. Mes gyvename kaimiškoje Lietuvos vietovėje, todėl nusprendėme išsiaiškinti, ar yra dingusių kaimų, ar dar gyvi buvusių kaimų pavadinimai. IIIG klasės mokiniai sukūrė seniūnijos žemėlapį, kuriame pažymėjo ir didžiuosius teritorijoje įsikūrusius kaimus, ir mažuosius vienkiemius. Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai kūrė akrostichus, kurie buvo skirti įamžinti gimtojo kaimo pavadinimą.  Siekdami palaikyti senąsias juostų pynimo  tradicijas gimnazijos mokiniai, mokytojai ir darbuotojai pynė įvairaus ilgio juostas ir iš jų sudėjo žodį ,,LIETUVA“. Prie šio svarbaus žodžio labai derėjo IIIG kl. mokinio Tomašo  sukurti Gedimino stulpai. Vyresniųjų klasių mokiniai, analizuodami Vaižganto kūrinius, praturtino žodyną naujais   žodžiais, kuriais galima atskleisti ypatingą santykį su gimtuoju kraštu. Kelių klasių mokiniai dalyvavo kalbos viktorinoje  ir guviai atsakinėjo į klausimus, išradingai atliko kūrybines užduotis.

     Lietuvių kalbos savaitės renginiai baigėsi, bet pastebėjome, jog noras mokytis lietuvių kalbos tik sustiprėjo. Juk ne vienas mokinys įsitikino, kaip yra puiku, kai nereikia žodžių ieškoti kišenėje, kai gebi pasakyti viską, ką sumanei.