Pierwszego dnia obozu dzieci z klas początkowych pojechały na wycieczkę na Ranczo Panczo w Rudominie. Na miejscu powitał je prawdziwy kowboj, który opowiadał o życiu i zwyczajach Indian z Ameryki Północnej.
Dzieci mogły poczuć się jak na Dzikim Zachodzie – na chwilę stały się dzielnymi indiańskimi wojownikami albo prawdziwymi kowbojami. Dowiedziały się, jak żyli Indianie i kowboje, jak wyglądało ich życie i co było dla nich ważne.
Dużo radości sprawił spacer po mostku nad stawem, gdzie znajdowała się mała wyspa z królikami. Kowboj opowiedział ciekawe historie i legendy o słynnych wojownikach.
Dzieci mogły też z bliska zobaczyć i nakarmić alpaki i króliki. Widzieliśmy również bielika amerykańskiego, kolorowe rybki i wesołe wiewiórki.
Bardzo dziękujemy Ranczu Panczo za wspaniałe przyjęcie, ciekawą lekcję i tyle atrakcji!
Na zakończenie edukacji dzieci wzięły udział w grach i zabawach sportowych, które sprawiły im wiele radości i wywołały uśmiech na twarzach.
Po drodze zwiedziliśmy park Balińskiego w Jaszunach, gdzie odbyliśmy spokojny spacer wśród pięknej przyrody. Dzieci mogły podziwiać zieleń, stare drzewa i posłuchać śpiewu ptaków. Była to miła i relaksująca chwila na świeżym powietrzu.









