APLANKYTA JAŠIŪNUOSE BALINSKIŲ DVARO SODYBA

APLANKYTA JAŠIŪNUOSE BALINSKIŲ DVARO SODYBA

Jaszuny2         Jaszuny1

      Kai buvo mokinių atostogos ir skambutis nekvietė į pamokas,  gimnazijos mokytojai išsiruošė į išvyką. Buvo sumanyta aplankyti neseniai  mūsų rajone atkurtą Balinskių dvaro sodybą, kuri ypač tampa populiari pastaraisiais metais.

      Aplink dar kai kur žemę dengė užsilikę  papilkavusio sniego lopinėliai, o už pravirų plačių vartų  buvo malonu gėrėtis vėlyvojo klasicizmo  pastatu.  Pravėrus duris pasitiko muziejaus direktorius K. Karpič. Direktoriaus pakviestas  gidas pakvietė pasiklausyti rūmų istorijos ir apžiūrėti sukauptus eksponatus.  Eidami iš vienos salės į kitą sužinojome, kas buvo pirmieji dvaro šeimininkai, kaip dvarvietė atiteko Balinskiams, kaip Jašiūnai tapo kultūros traukos centru.

     Įrengtos ekspozicijos padeda  geriau suvokti Apšvietos ir Renesanso epochų ypatumus, susijusius su Vilnijos krašto istorija. Gidas pasakojo, kokie buvo gaminami patiekalai šeimininkams ir svečiams, paaiškino, kokių taisyklių buvo laikomasi auklėjant ir mokant šeimos vaikus. Pabuvoję pobūvių salėje, apžiūrėję darbo kambarį, užsukome į nedidelę koplytėlę, po to ėjome į vaikų žaidimų kambarį, leidomės į rūsius ir vėl grįžome į svečių kambarį.

          Sužinojome, kad dvarui dar priklauso oficina, svirnas, tarnų namas, arklidė. Šie pastatai dar laukia remonto.

     Gido pasakojimas, pažintis su muziejuje esančiais dokumentais, nuotraukomis praturtino kiekvieną išvykos dalyvį.