GIMTOSIOS KALBOS   SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

GIMTOSIOS KALBOS   SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

      Vasario 11-15 d. gimnazijoje organizuota Gimtosios kalbos savaitė, kurios šūkis buvo: ,,Mūsų Dainiui skiriame…“. Šią savaitę  apibendrinta Adomo Mickevičiaus metams skirta veikla. Buvo suplanuoti ir vyko rašybos ir literatūros konkursai, atviros pamokos, susitikimas su poetu, organizuota Adomo Mickevičiaus kūrinių paroda.

      Penktokai buvo pakviesti rašyti kūrybinį darbą ,,Adomo Mickevičiaus keliu“. Šeštokams vesta lenkų kalbos pamoka ,,Kas įvyko ant kalnelio už miesto?“, kurios metu analizuota A. Mickevičiaus baladė ,,Tėvo sugrįžimas“. Septintokai sėkmingai dalyvavo literatūros žinių konkurse ,,Įdomybės apie Adomą Mickevičių“, o aštuntokai kūrė knygą ,,Žinomi ir nežinomi faktai Adomo Mickevičiaus gyvenimo“.

 TJO-1       TJO-2       TJO-3       TJO-4

                     SUSITIKIMAS SU VILNIJOS  POETU JUZEFU ŠOSTAKOVSKIU

       Vasario 12 d. į gimnaziją atvyko garsus Vilnijos krašto poetas, humanitarinių mokslų daktaras, V. Sirokomlės muziejaus darbuotojas J. Šostakovski. IG-IVG kl. gimnazistams buvo įdomu  susipažinti su poeto kūryba. J. Šostakovski papasakojo  ne tik apie savo kūrybinį kelią, bet pateikė įžvalgų aptardamas kitų poetų kūrinius. Gimnazistai, dalyvaudami užsimezgusiame dialoge, galėjo klausti ir gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus apie poeziją, jos poveikį jaunimui. J. Šostakovski yra jaunųjų poetų globėjas ir kiekvienais metais padeda jauniesiems poetams išleisti pirmąją kūrybos knygą, rengia jaunųjų poetų poezijos almanachus. Gimnazijai poetas taip pat padovanojo keletą knygų.

 TJO-7       TJO-6       TJO-5       TJO-8

                                     ORTOGRAFIJOS KONKURSO NUGALĖTOJAI

     Vasario 11 d. gimnazijoje organizuotas ortografijos konkursas, kuriame dalyvavo 5-8 ir IG-IVG mokiniai. Gimnazijoje nuolat stengiamasi ugdyti raštingą mokinį, siekiama, kad kiekvienas mokinys gebėtų taikyti rašybos ir skyrybos taisykles.

Raštingiausi gimnazijos mokiniai

       Eliza Gordyniec (5 kl.), Dorota Junda (6 kl.), Beata Voitkevič (7 kl.), Faustyna Savicka (8 kl.), Emilija Šumska (IG kl.), Alina Šimukonytė (IIG kl.), Donata Voitkevič (IIIG kl.), Loreta Tupkelevič (IVG kl.).

LITERATŪRINIS  KONKURSAS

     Vasario 12 d. gimnazijoje vyko konkursas ,,Adomo Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos kelias”. Konkurso dalyviai šįkart buvo IG-IVG kl. mokiniai. Konkurse labiausiai sekėsi IIIG kl. komandai. Ši komanda ir tapo konkurso laimėtoja.

    Vasario 15 d. buvo paskelbta Gimtosios savaitės konkursų rezultatų suvestinė, pasidžiaugta atliktu darbu ir apdovanoti visi nugalėtojai.

Informacija parengta pagal lenkų kalbos mokytojos metodininkės E. Jaselionis straipsnį