ĮGYVENDINTAS TREČIASIS TARPTAUTINIO PROJEKTO ETAPAS

ĮGYVENDINTAS TREČIASIS TARPTAUTINIO PROJEKTO ETAPAS

       Gegužės 13 – 17 d. gimnazijoje  vyko trečiasis  projekto ,,Kartu dėl edukacijos” – ,,Jaunimas Nepriklausomybei” etapas. Vėl puiki proga bendradarbiauti mūsų gimnazijos ir Lomžos  III licėjaus  mokiniams. Šio etapo veiklos tikslas buvo atskleisti jaunimui galimybes, kurios leistų pažinti, kodėl reikia saugoti nepriklausomybę, ką reikia daryti, kad šalis neprarastų laisvės.

     Pirmąją viešnagės dieną kartu su atvykusiu jaunimu pabuvojome mūsų parapijos bažnyčioje, kapinėse pagerbėme žuvusius už laisvę karius, po to svečius pakvietėme į muziejų ir supažindinome su dailininkės Anos Krepštul gyvenimu ir kūryba.  Vakarojome kartu žaisdami integracinius žaidimus, atlikdami kūrybines užduotis. Visiems buvo linksma ir smagu.

        Razem20           Razem21           Razem18

    Antrąją dieną  išvykome į Rūdninkus. Iš pradžių užsukome į Rūdninkų šv. Trejybės bažnyčią. Pasidžiaugėme gražiai papasakota istorija apie bažnyčią. Kiek vėliau patraukėme į Rūdninkų girią, įveikėme 10 kilometrų pėsčiomis, džiaugėmės geru oru, pavasariška žaluma, turiningu gido pasakojimu.

        Razem16           Razem17           Razem13

     Trečioji diena buvo ypatinga – išvykome į Trakus. Iš pradžių Trakuose aplankėme bažnyčią, paskui vaikščiojome karaimų miesto gatvelėmis ir galiausiai atėjome į Trakų pilies muziejų. Apžiūrėjome ekspozicijas, paplaukiojome po Galvės ežerą, pasmaguriavome karaimų kibinų ir išvykome į Panerius. Panerių memorialas priminė tragišką daugybės žmonių istoriją, kuri neturi būti niekada užmiršta. Tai dar vienas priminimas, kad kova už gėrį niekada nebus pralaimėta.

        Razem15          Razem14           Razem12

   Ketvirtąją dieną vėl tęsėme pažintį po Šalčininkų rajoną: lankėmės Poškonių istoriniame regiono  parke. Pabuvojome Rimašių kaime, pastovėjome prie Grybiškių ąžuolo ir važiavome į Norviliškių pilį.

        Razem10           Razem9            Razem8

   Penktadienį džiaugėmės projekto sėkme. Visos planuotos veiklos įgyvendintos. Prieš atsisveikinant dar spėta nutapyti plakatą ir paruošti atminimo dovanėles. Atsisveikinimo minutės buvo liūdnos, bet džiugino žinia, kad netrukus susitiksime Lenkijoje. Vėl būsime drauge, kartu diskutuosime, svarstysime svarbias jaunimui temas, tarsimės, ką galime padaryti dėl nepriklausomybės išsaugojimo.

   Razem2      Razem4     Razem3

       Visi projekto dalyviai nuoširdžiai dėkoja už sėkmingai įgyvendintą projekto etapą  Lomžos miesto bendrijai „Wspólnota Polska“, Lenkų sąjungos Šalčininkų skyriui, klebonui kunigui J. Aškelovič, p. A. Bandalevič,  Dieveniškių seniūnijos seniūnei Č. Marcinkevič.