PROJEKTAS ,,KARTU EDUKACIJAI“ – ,,JAUNIMAS NEPRIKLAUSOMAI VALSTYBEI“

PROJEKTAS ,,KARTU EDUKACIJAI“ – ,,JAUNIMAS NEPRIKLAUSOMAI VALSTYBEI“

lomza-7  lomza-6  lomza-5

    Rugsėjo 11 – 14 dienomis buvo įgyvendintas pirmasis projekto etapas ,,Kartu edukacijai“ – ,,Jaunimas nepriklausomai valstybei“. Projektas vyksta stiprinant  Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos ir III-ojoLomžos miesto licėjausbendradarbiavimą. 2018 metų projekto tikslas yra tobulinti mokinių žinias apie vietinius karo didvyrius, aktyviai prisidėjusius prie kovų už Lenkijos ir Lietuvos nepriklausomybę. Jaunimas yra skatinamas nepamiršti regioninės istorijos ir istoriškai svarbių abiejų šaliųvietų.

    Pirmą išvykos dieną  mūsų gimnazijos mokiniai kartu su licėjaus jaunuoliais aplankė Lomžos miesto Kapucinų vienuolyną bei gotikinę katedrą. Taip pat buvo skirta laiko pasigrožėti Lomžos senamiesčiu, rotuše bei  pažinti vietinius didvyrius, kovojusius už Lenkijos nepriklausomybę. Labiausiai projekto dalyviams patikęs objektas – paminklas – HankosBielickos suoliukas.

 lomza-1  lomza-3  lomza-4

    Antrą  viešnagės dieną mokiniai buvo pakviesti pasiklausyti  įdomios paskaitos ,,Lomža senosiose fotografijose“. Po paskaitos visi kartu važiavo į Drozdovą, kur aplankė Liutoslavskių šeimos dvarą ir Lomžos nacionalinį parką. Tą pačią dieną mokinių dar laukė  daug įdomios, aktyvios veiklos – gatvės anketa, kurios metu surinkti duomenys turėjo padėti išsiaiškinti Lomžos miesto gyventojų žinias apie vietinius karo didvyrius, Lenkijos istoriją ir kelią siekiant  nepriklausomybės. Daug emocijų pažadino kiek vėliau organizuota veikla – orientacinis žaidimas  ,,Lomžos paslaptys“.

      Ketvirtadienį, rugsėjo tryliktą dieną, projekto dalyviai aplankė Balstogėje  Branickių dvarą, kuriame dabar įkurtas Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus. Didžiausias netikėtumas laukė vakare –  miuziklas ,,Daktaras Živaga“.

   Artėjant vizito pabaigai,  vyko projekto pirmojo etapo  veiklų aptarimas. Atėjo laikas atsisveikinti, mokinių akyse tvenkėsi ašaros, bet džiugino tai, kad jau spalį Lomžos jaunimas atkeliaus į Lietuvą, o tuomet prasidės nauji nuotykiai, rasis naujų  veiklų, kurias įgyvendindami dalyviai galės dar geriau vieni kitus pažinti.

 logo

     Projektą finansuoja Lomžos miesto bendruomenės ,,Wspólnota Polska“ draugija.

Katažina Sokolovska