PROJEKTŲ DIENA GIMNAZIJOJE

PROJEKTŲ DIENA GIMNAZIJOJE

projktudiena1       projektudiena3       projektudiena6

     Birželio 19 d. gimnazijos lietuvių kalbos ir istorijos metodinės grupės mokytojai mokinius pakvietė įsitraukti į netradicines veiklas.

     Mokiniai, susiskirstę į įvairaus amžiaus grupeles, vadovaujami mokytojų pasklido ne tik po gimnazijos kabinetus, bet būreliais pabiro ir gimnazijos teritorijos prieigose. Viena grupelė išsiruošė tyrinėti vaistinių  augalų, kurie auga sode. Nesunkiai atrado kraujažolę, gyslotį, asiūklį, garšvą, debesylą, paprastąjį raudonėlį, kietį. Kiekvienas surastas augalas buvo apibūdintas akcentuojant jo fitoterapines savybes. Keliaudami gamtos pažinimo taku iškylautojai išmoko dainą apie pienę ir surinko žolynų būsimam herbariumui.

      projektudiena10      projektudiena7       projektudiena8

     Kita grupė mokinių tuo metu dalyvavo orientaciniame žaidime, kurį paruošė istorijos mokytojas. Mokiniai, gavę tikslines nuorodas, ieškojo informacijos, kūrė žemėlapius, apibūdino objektus, aiškino sąvokas, išmaniai pritaikė per mokslo metus įgytas istorijos ir geografijos žinias.

     Trečioji mokinių grupelė, pasinaudodami lietuvių kalbos mokytojos sukurta metodine priemone ,,Jengo“ išradingai ir linksmai vykdė užduotis vėsioje patalpoje vaduodamiesi nuo nepakeliamo vidurvasario karščio. Entuziastingai minė mįsles, greitai prisiminė palyginimus ir frazeologizmus, dainavo dainų fragmentus, patys kūrė  nuotaikingus ketureilius.

     projektudiena4       projektudiena5       projektudiena9

     Ketvirtoji grupelė, įsikūrusi pavėsyje, lietuvių kalbos žinias derino su  per dailės pamokas įgytais įgūdžiais. Mokiniai aptarė peizažo kūrimo principus kuriant tekstą ir komponuojant piešinio eskizą.

     Penktoji mokinių grupelė keliavo aplink gimnazijos teritoriją stebėdama medžių įvairovę. Kiekvienas mokinys surado medį pagal pateiktą apibūdinimą. Po surastu medžiu skambėjo lietuvių poetų sukurto eilėraščio posmai, kurie buvo skirti šiai žaliajai žemės puošmenai. Smagu, kad mokiniai surado eilėraščių, skirtų liepai, kaštonui, maumedžiui, eglei, pušiai, ąžuolui, klevui. Skambėjo  ne tik poetų sukurti posmai, bet buvo prisimintos ir liaudies dainos, kuriose apdainuojami medžiai.

     Šeštoji mokinių grupė, pasinaudodami svečių iš Lenkijos padovanotu edukaciniu žaidimu, susipažino su įžymių mokslininkų, visuomenės veikėjų gyvenimo ir veiklos faktais. Šis žaidimas buvo labai įtraukiantis ir visiems patiko.

     Grupės, keisdamos darbo vietas, susitiko su šešiais mokytojais ir išbandė visas jiems skirtas veiklas. Pabaigoje vyko veiklų apibendrinimas ir pasidalijimas įspūdžiais.