SVEČIAI IŠ ŠLIONSKO

SVEČIAI IŠ ŠLIONSKO

lenkija1      lenkija4     lenkija2      lenkija3

    Paskutinę rugsėjo savaitę mūsų gimnazijoje svečiavosi gausi delegacija iš  Silezijos vaivadijos Šlionsko  pavieto. Dauguma šios delegacijos narių Lietuvoje lankėsi pirmą kartą, todėl jiems viskas buvo įdomu.

     Svečiams apie gimnazijoje puoselėjamas tradicijas, ugdymo proceso organizavimą, apie mokinių interesus ir galimybes studijuoti Lietuvoje ir Lenkijoje pasakojo gimnazijos direktorė T. Savel. Seniūnė V. Belskaja papasakojo, kaip gyvena mūsų kaimų žmonės, ką dirba, kuo verčiasi, kaip praleidžia laisvalaikį, kokiais amatais domisi.

    Atvykusiems svečiams koncertavo gimnazijos mokiniai, kurie šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Svečiai ne tik klausėsi gražiausių Vilnijos krašto dainų, bet pačią populiariausią net panoro kartu padainuoti. Netrukus kiekvienas jau rankose laikė dainos teksto žodžius. Salėje skambėjo ir mokinių, ir svečių dainuojamos dainos melodija.

    Svečiai pateikė daug  klausimų. Jiems rūpėjo sužinoti,  kokių lenkų televizijos kanalų programas gali žiūrėti vaikai, jaunimas ar pagyvenę žmonės, ar daug abiturientų renkasi studijas Lenkijoje, ar dažnai mokiniai išvyksta pažintinių kelionių į Lenkiją, kokias šiuolaikinių lenkų  autorių knygas mėgsta skaityti mokiniai ir pan.

     Svečiai įteikė dovanų, apžiūrėjo mokomuosius kabinetus, apsilankė muziejuje ir išvyko tęsti pažinties su Vilniaus kraštu.