SVEIKUOLIŲ STOVYKLA

SVEIKUOLIŲ STOVYKLA

   oboz1           oboz2

     Birželio 18 – 29 dienomis Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje buvo organizuota  ,,Sveikuolių stovykla“. Stovykla startavo  nepakartojamais užsiėmimais, kuriuos pasiūlė po Lietuvą keliaujanti gyvenimo įgūdžių stovykla  ,,Voratinklis“.  ,,Voratinklio“ vadovai organizuoja edukacines erdves miestų ir miestelių viešose erdvėse, o šią vasarą atkeliavo ir pas mūsų gimnazijos mokinius. Tai buvo puiki proga prasmingai edukacijai tiems, kas dėl įvairiausių priežasčių liko atostogauti namuose. Stovykla suteikė progą mokytis smagiai leisti laiką, leido mokiniams geriau pažinti save, ugdytis naujų įgūdžių – tapti labiau savarankiškiems, įgyti pasitikėjimo savimi. Stovyklautojai daug bendravo, bendradarbiavo, bandė kūrybiškai įveikti sunkumus ir spręsti konfliktines situacijas. Buvo daug komandinių iššūkių, improvizacijų, turnyrų, diskusijų ir užsiėmimų aptarimų.

   oboz3           oboz4

           Išvykus ,,Voratinklio“ atstovams,  stovyklautojai  sulaukė taip pat labai įdomių ir netikėtų svečių – vikingų. Gimnazijoje apsilankė su patyriminėmis veiklomis, senovės karybos ir amatų mokymais stovykla ,,Vikingų kaimas“. Svečių siūlomos veiklos buvo orientuotos į kiekvieno dalyvio pojūčius. Gyva istorijos pamoka perkėlė stovyklos dalyvius į kitą epochą. Mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie tikrų kardų, išbandė savo jėgas mėtydami ietis ir žaisdami tikrus skandinaviškus stalo žaidimus.

   oboz6          oboz8

  Stovyklautojai sulaukė svečių iš ,,Sveikatiados“  projekto. Užsiėmimas buvo nepaprastai turiningas, suteikė mokiniams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Kitą dieną  visų dalyvių laukė poilsis kaime prie Merkio upės šalia pušyno, Pamerkių kaimo pakraštyje. Stovyklautojai galėjo pailsėti sodyboje ,,Grikucis“, atgauti dvasinę pusiausvyrą, pajusti visą gamtos grožį ir jos suteikiamus malonumus. Vaikai  susipažino su grikio keliu nuo sėjos iki pietų stalo.

    Netrukus stovyklautojai vėl keliavo į Dieveniškių istorinį regioninį parką. Apsilankė Poškonių etnografiniame muziejuje. Grožėjosi architektūriniu ir istoriniu XIX a. ir XX a. pabaigos paveldu.  Daug gerų ir pozityvių įspūdžių mokiniai patyrė prie Gaujos mokomojo tako, kur kartu su mokytojomis vykdė įvairaus pobūdžio tyrimus. Stovyklautojai dar  lankėsi Varėnos kino teatre. Taigi, kiekvieną dieną netrūko kūrybinių veiklų bei bendrų susitikimų gamtoje. Paskutinę stovyklos dieną mokiniai pasidalino savo įspūdžiais ir mintimis, papasakojo, ar išsipildė jų lūkesčiai ir net pateikė siūlymų kitų  metų stovyklos veikloms planuoti.

         Mokiniai, tėvai ir gimnazijos bendruomenė dėkoja už stovyklos finansavimą Šalčininkų rajono savivaldybei.