ŠVENČIAMA ŠEIMOS DIENA

ŠVENČIAMA ŠEIMOS DIENA

dscf0277    dscf0296    dscf0341

   Butrimonių seniūnijoje paminėta Šeimos diena. Gegužės pirmąją dieną Jančiūnų laisvalaikio centre buvo gausu ir koncertinės programos dalyvių, ir žiūrovų, ir kviestinių svečių. Ilgai šiai ypatingai šventei ruošėsi ir mūsų gimnazijos mokiniai, ir Butrimonių darželio mažieji auklėtiniai, ir Butrimonių pagrindinės mokyklos mokiniai, ir Jančiūnų universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniai.

      Artėjant vidudieniui  link Jančiūnų laisvalaikio salės skubėjo vis daugiau žmonių: kas traukė pavieniui, bet dažniausiai ėjo šeimos – nuo vyriausio iki jauniausio nario. Sulaukus svečių iš Lenkijos miesto Gloguvo, kuris įsikūręs  pietvakarių Lenkijoje, Žemutinės Silezijos vaivadijoje, buvo paskelbta renginio pradžia. Visus susirinkusius pasveikino  Šalčininkų rajono savivaldybės mūsų gimnazijos direktorė Teresa Savel, Raškovo  (Lenkija) miesto burmistras Jacek Bartčak.

  3174   dscf0341   dscf0361-2       

    Sutelkus pajėgas parengta puiki meninė programa, kurią pradėjo patys mažiausi – darželinukai. Jie šoko, deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, skirtas motinai. Kiekvienas mažasis atlikėjas buvo stebimas kelių šimtų akių, o tariamų žodžių prasmė buvo visiems suprantama ir miela kiekvieno širdžiai. Kai pasirodymą baigė mažieji butrimoniečiai ir jančiūniečiai, scenoje pasirodė  pradinių klasių mokiniams, kurie entuziastingai šoko keletą modernių šokių ir dainavo šeimai ir mamai skirtas dainas. Atėjo laikas koncertuoti vyresniesiems mokiniams: mūsų gimnazijos mergaičių ansamblio dalyvės scenoje dainavo pačias geriausias repertuaro dainas, Butrimonių pagrindinės mokyklos mokinės sukūrė akiai ir ausiai malonią kompoziciją, puikiai pasirodė ir Jančiūnų UDC nariai, kurie nustebino nuotaikingu šokiu.

dscf0428    dscf0425    dscf0400

     Neliko abejingų, kai scenoje pasirodė kviestiniai svečiai, sutikę šios šventės dieną koncertuoti Jančiūnuose. Visų šventės dalyvių nuotaika dar labiau pagerėjo, kai scenoje pasirodė kolektyvas „Art of Music“ iš Šalčininkų. Šio kolektyvo solistės, atrodo, turi magišką galią ir  geba sukurti tokią atmosferą, kai muzikos garsai pagauna klausytoją ir neša į kitus miestus, į kitas erdves, apie kurias dainuojama jų dainose. Dar daugiau pozityvumo ir geros nuotaikos pažėrė   iš Lenkijos į Jančiūnus atvykę ansambliai „Głogowianie” ir „Jaskowianie”. Šių liaudies kolektyvų pagyvenę, orūs šokėjai ir linksmi dainininkai nepavargdami sukosi įvairiausių šokų ritmu, o dainininkų dainos atrodė niekad nesibaigs.

     Ši diena buvo gera proga seneliams pasidžiaugti savo vaikaičių talentais, susiburti visai šeimai kartu ir pasiklausyti muzikos, pasigėrėti įvairių kolektyvų gebėjimu kurti gerą nuotaiką. Renginio vedėjai padėkojo visiems susirinkusiems ir atsisveikino iki kitų metų gegužės pažadėdami  vėl pakviesti visus į tradicinę Šeimos šventę.